Pościel w kwiaty- do jakich wnętrz się ona dopasuje?

Poszukiwanie idealnej pościeli wielu z nas spędza sen z powiek. Dawniej zwracaliśmy uwagę na to, by pościel była po prostu praktyczna i by dobrze się nam pod nią spało. Niemniej jednak obecnie, nasze gusta i poczucie estetyki jest o wiele silniejsze. Aranżacja sypialni dla większości z nas jest niezwykle istotna. To właśnie w tym wnętrzu odpoczywamy, relaksujemy się, czy też spędzamy czas ze swoją drugą połówką. Wobec tego chcemy, by panowała tam wręcz perfekcyjna atmosfera. Wybór pościeli jest więc dla nas niezwykle istotny, gdyż to ona w głównej mierze będzie determinować to, jak finalnie zaprezentuje się nasza sypialnia i jaki klimat uda się nam w niej wykreować. Przeglądając jednak katalogi czy strony internetowe z inspiracjami, wyraźnie widzimy, że coraz większą popularność zdobywa sobie pościel w kwiatowe wzory. Zanim jednak się na nią zdecydujemy i zaprosimy ją do swojej sypialni, warto się dowiedzieć, do jakich wnętrz się ona dopasuje.

Pościel w kwiaty i sypialnia zaaranżowana w stylu boho

Styl boho od niedawna stał się prawdziwie dominujący w kwestii urządzania sypialni. Boho to przede wszystkim powrót do natury i do jej kolorów. W takich sypialniach dominują więc zielenie, pomarańcze czy brązy, a także naturalne dekoracje wykonane np. z bambusa. Wobec tego jeśli zdecydujemy się dopasować do takiej sypialni pościel 200×220 czy w każdym innym rozmiarze, na której powierzchni dominuje kwiatowy wzór, to z pewnością uzyskamy najbardziej harmonijny pod względem estetycznym efekt. Taka pościel idealnie zgra się z kolorami w sypialni boho, a także dodatkowo podkreśli jej charakter. W ten sposób uda się nam wykreować kompletną aranżacje, która maksymalnie będzie nawiązywać do natury i wszystkiego, co jest z nią związane.

Pościel w kwiaty we wnętrzach klasycznych

Pościel w kwiaty może również stać się całkiem korzystnym uzupełnieniem sypialni w stylu klasycznym. Jednocześnie w takich wypadkach powinniśmy zwrócić szczególna uwagę na to, by była ona utrzymana w maksymalnie dwóch czy trzech kolorach, a kwiatowy motyw był dość subtelny. Wówczas z pomocą takiej pościeli uda się nam nieco ożywić i zdynamizować klasyczne wnętrze, jednocześnie nie zaburzając całości aranżacji. Najlepiej więc zachować w tym wypadku umiar i zdrowy rozsądek jeśli chcemy koniecznie posiadać pościel z motywem kwiatowym w klasycznej sypialni. Nie powinna ona być bowiem akcentem dominującym, a jedynie subtelnym dodatkiem do całości. Wówczas zadbamy o harmonijny wydźwięk całego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krótko o nas

Miłośnicy dobrych treści!

Tak nas opisują znajomi i nasi stali czytelnicy. Nie wyobrażamy sobie, dodać artykuł słabej jakości. Chcemy udostępniać takie treści, jakie sami chcielibyśmy czytać.  Jeżeli spodobał się Tobie przeczytany artykuł, nie krępuj się i daj nam o tym znać w komentarzu :)
Wasza opinia jest dla nas ważna!