Home › Pomysł na prezent na rocznice ślubu dla niego

Pomysł na prezent na rocznice ślubu dla niego

Url

W przeszłości nikt raczej nie miał dylematów na temat tego, co podarować bliskiej parze z okazji ślubu.

Oczywiste było, że kupuje się upominki przede wszystkim funkcjonalne, które przydadzą się młodej parze w wspólnym życiu, kiedy zaczną razem mieszać, a zatem darowało się sprzęty AGD oraz inne przydatne przedmioty. Obecnie jednak często mieszka się ze sobą przed ślubem i młodzi mają już takie rzeczy, więc ich wręczanie zdarza się już rzadko, chyba że chodzi o prezenty bardziej funkcjonalne, rzeczy, których nigdy nie ma się zbyt dużo, na przykład komplet zastawy stołowej, eleganckie kieliszki, filiżanki, pościel bądź estetyczne, ekskluzywne ręczniki. Co jeszcze obecnie można podarować nowożeńcom? Młoda para nierzadko przed ślubem sugeruje swoim gościom, co chce dostać. Wprawdzie obecnie już raczej nie sporządza się list prezentów, co było w częstym użytku jeszcze nie tak dawno temu, ale zazwyczaj wie się, czy młodzi chcą prezenty, czy może raczej pieniądze. Zdecydowana większość preferuje to drugie rozwiązanie, ponieważ zawsze jest to odpowiedni dar, poza tym pieniądze potrzebne są zawsze i wszędzie, podczas gdy prezenty rzeczowe niekoniecznie.

Na szczęście chyba nikt nie idzie na ślub osób, których preferencji zupełnie nie zna, niewielkie jest więc ryzyko, że dojdzie do wielkiej wpadki.

Co ważne, młodzi zazwyczaj mają też osobiste preferencje co do tego, czy pragną otrzymać kwiaty.

Współcześnie coraz częściej uważa się je za zbędny i nieuzasadniony wydatek, zatem nowożeńcy wolą dostawać na przykład kupony lotto, maskotki, które potem darowują domom dziecka czy karmę dla zwierząt, zawożoną potem do schroniska.

Jeśli nie jest to sprecyzowane w zaproszeniu lub młodzi nie powiedzieli o tym, warto sprawdzić, jak wygląda ta sprawa, aby ustrzec się niezręcznej sytuacji – bądź zbędnych kosztów..
Więcej o ofercie: prezent na 25 lecie slubu