Home › Pierwsza wizyta u psychiatry bulimia

Pierwsza wizyta u psychiatry bulimia

pozyczki ekspresowe bez zaswiadczen
Znany psycholog Elliot Aronson stworzył książkę pt. "Człowiek istota społeczna". Autor przekonuje nas, że ludzie nie są stworzeni do życia pojedynczo, każdy do szczęścia potrzebuje ludzi- bliskich. Potrzebujemy również miejsca, które będzie naszym azylem. Gdzie będziemy bezpieczni i szczęśliwi. Człowiek czuje się szczęśliwy w obecności ludzi życzliwych i przyjaznych. Unikamy osób nieprzyjemnych, lecz często znosimy, je. Najczęściej ci którzy nam dobrze życzą to nasza najbliżsi.

Oni tworzą nasz azyl.

Dom to kamienica ale przede wszystkim istoty żywe. Szczęśliwa rodzina to bliscy którzy obdarowują nam siłę do pokonywania codziennych trudności. Rodzina kocha wie że jesteśmy wartościowi. Jako przykład posłużyć może tu film pt."Ze wszystkich sił".

Jest to historia niepełnosprawnego chłopca który razem ze swoim opiekunem bierze udział w triatlonie. Syn chce pokazać udowodnić ojcu że tato mimo upływających lat może być olimpijczykiemktóry odnosi sukcesy. To niepełnosprawny przywraca wykończonemu ojcu chęć bycia. Syn chce uczyć się od niego dorosłości. Z czasem bardzo nadopiekuńcza miłość mamy zostaje zastąpiona trochę surową ojcowską miłością. W ocenie czytamy także zdanie:" Po tym filmie chce się chcieć. Chce się walczyć i kochać Kolejny wzorem szczęśliwego domu może być literatura z młodych lat pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".

Są tam ukazane historia osieroconej dziewczynki którą przygarnia starsze rodzeństwo- Maryla i Mateusz. Mimo początkowych trudności udaje im się stworzyć rodzinę. Ania otrzymuje ciepło rodzinnego domu miłość i opiekę.

A Maryla i Mateusz radość bycia opiekunami Każdy chce być kochanym chce mieć wspierającą go rodzinę, a-co za tym idzie -normalny i bezpieczny dom.

Myślę, że każdy członek rodziny powinien opiekować się o dobrą atmosferę w domu. Jej podstawą jest rozmowa między domownikami. Nieporozumienia trafiają się w każdym domu. Ważne żeby domownicy chcieli ze sobą konwersować i się słuchać..


Autor: Wizyta u psychoterapeuty kraków