Home › Jak zorganizować czas z małym dzieckiem?

Jak zorganizować czas z małym dzieckiem?

kredyt obrotowy w rachunku kredytowym
Urodzenie się małego dziecka zawsze powoduje istotne zmiany w codzienności jego rodziców. Dowolne dotąd spędzanie czasu mocno się zmienia. Wyjścia do kina, spotkania ze znajomymi czy wieczorne imprezy w jednej chwili stają pod znakiem zapytania. Minie trochę czasu nim za tym zatęsknisz. Znacznie prędzej zaczniesz zastanawiać się, jak powinien wyglądać twój dzień, aby nie zwariować. Powszechnie znana mądrość mówi: śpij, kiedy dziecko śpi.

Wiele matek z przekąsem dodaje do niej: gotuj gdy niemowlę gotuje i sprzątaj, gdy ono sprząta.

Nie należy jednak bagatelizować tego powiedzenia. W pierwszych tygodniach po porodzie to właśnie noworodek powinien być najważniejszy. Postaraj się poświęcić mu jak najwięcej swojego czasu. Nie martw się wczorajszymi garami w zlewie czy poplamioną podłogą w przedpokoju. Wszelkie domowe czynności mogą poczekać. Dziecko jest teraz najważniejsze. Pogódź się z faktem, że dziecko będzie chciał spędzać prawie cały dzień z mamą. Powinnaś być w pobliżu. Nie zdziw się, jeśli maluch będzie bez przerwy domagał się piersi. W pierwszych tygodniach na świecie maleństwo nie ma jeszcze uregulowanych odstępów między codziennymi posiłkami.

Może więc okazać się, że jednego razu przerwa będzie trwał nawet trzy godziny, a później maleństwo będzie chciało o jedzenie co kilka minut. Najważniejszą zasadą, jaka powinna sterować życiem młodej matki jest brak planu dnia.

Przy nieregularnym cyklu snu i karmień małego dziecka każdy plan może być niepotrzebny.

Jeśli weźmiesz na siebie zbyt wiele obowiązków, łatwo możesz zdenerwować się, gdy nie uda ci się ich zrealizować. Jeśli masz siłę, możesz zająć się spełnianiem domowych obowiązków w czasie drzemki dziecka. Wtedy ucieszysz się z wykonanego zadania, zamiast niepotrzebnie się denerwować. Nie denerwuj się, gdy na początku troszczenie się o maleństwo będzie dla ciebie za trudne. Wprawa przychodzi z czasem..
odkryj więcej: aparaty usg potrzebny

Zobacz:
W jaki sposób możemy wreszcie odzyskać swoje włosy?
Chcesz mieć niezawodne auto? Odwiedź wyspecjalizowaną stację diagnostyczną!
Ekspresowa dieta oraz skuteczne odchudzanie
Jak zorganizować wycieczkę w góry?