Home › Dieta ograniczająca gluten – produkty dozwolone i zabronione

Dieta ograniczająca gluten – produkty dozwolone i zabronione

Dieta eliminująca gluten nie jest dobrowolną dietą. Oprócz zaprzestania zjadania pokarmów bogatych w gluten więc między innymi: żyto, orkisz i jęczmień trzeba także wyeliminować te produkty, w jakich gluten jest ukryty. Dietę bezglutenową stosują ludzie z alergią pokarmową na gluten oraz chorzy na celiakię. Wszyscy cierpiący na celiakie, dietę muszą uwzględniać do końca życia. Uczulenie a być może ustąpić i stosowanie diety przestanie być koniecznością. Stosując dietę bez glutenu dozwolone są produkty zawierające mąkę kukurydzaną, ryżowa, sojową. Wszystkie te rośliny nie zawierają na szczęście glutenu.

Prowadząc dietę ograniczająca gluten należy dokładnie czytać skład produktów.

Sporo z nich w sobie posiada ukryty gluten. Przede wszystkim gluten kryje się w rybach z puszki, kiełbasach, daniach gotowych, zupach i sosach sproszkowanych. Gluten znajduje się również w owocach suszonych. Jest tam, ponieważ niektóre owoce w trakcie suszenia są obsypywane mąką. dokładnie należy się również przyglądać płatkom śniadaniowym.

Będąc na diecie ograniczającej gluten warto decydować się na te z rysunkiem przekreślonego kłosa. W taki mwypadku 100% pewność, że produkt nie zawiera glutenu. Jeżeli chodzi o alkohol to trunki czyste są bez glutenu. Niewielkie ilości glutenu mogą znaleźć się w wódkach barwieonych, "żubrówce" i "żołądkowej gorzkiej". Ilość ta przecież jest niegroźna, kiedy potrzebna jest dieta bezglutenowa. Unikać powinieneś jednak piwa. Posiada ono słód jęczmienny i w nim ukryty jest gluten. Dieta bez glutenu stosowana dłuższy czas może prowadzić do niedoborów niektórych. wartości pokarmowych, zatem dietę warto skonsultować ze specjalistą.
.


Pełen opis: was würden sie legale steroide

Zobacz:
Chcesz mieć niezawodne auto? Odwiedź wyspecjalizowaną stację diagnostyczną!
Wpłaty w instytucji bankowej oraz karty
Bądź fit
Pizzeria Poznań