Home › Czy warto robić głodówke

Czy warto robić głodówke

Kiedy tak właściwie nie konsumujemy, nie dostarczamy do organizmu kalorii. Wtedy nasz metabolizm zaczyna trawić nazbieraną tkankę tłuszczową. Wydaje się w następstwie tego, że głodówka to perfekcyjny sposób na obniżkę masy ciała. Czy jednak by na pewno? Eksperci akcentują, że długotrwałe nie dostarczanie do organizmu cennych substancji odżywczych jest groźne dla zdrowia! Warto w takim razie dowiedzieć się kiedy i w jakim celu można wykorzystywać głodówkę i jak długo ma ona trwać. To nie zawsze jest niewydajne! Zjawiskiem jest, że fachowcy nieraz zalecają przeprowadzanie całodniowych głodówek. Nie ma to niemniej jednak na celu redukcji masy ciała a oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn, które są w stanie wywoływać liczne trudności zdrowotne.

W celu odchudzania zaleca się stosowanie diet o małej wartości energetycznej.

Skuteczność bazuje na tym, że nie pozbawiamy się jakichkolwiek składników odżywczych, jednakowoż przyjmujemy ich nieco mniej aniżeli rzeczywiście potrzebujemy. W owym czasie nie czujemy zmęczenia, głodu ani innych niedogodności. Na początku waga ma spadać prędzej. Usuwamy bo z organizmu nadmiar wody.

W późniejszych etapach proces redukcji tkanki tłuszczowej trochę zwolni, jakkolwiek nie powinno to być niepokojącym objawem.

Oczyszczanie organizmu z toksyn ma okazję stać się świetnym początkiem do późniejszej diety. Należałoby jednak pamiętać, by w czasie trwającej maksymalnie jeden dzień głodówki uzupełniać niedobór płynów. Spożycie wody powinno oscylować nawet w granicach dwóch litrów na dobę. Jest to minimalna, przepisywana przez profesjonalistów dawka..
Dalsze informacje na stronie: środki na odchudzanie

Zobacz:
Bądź fit